Gobernu-organoak

Zuzendaritza-batzordea

PRESIDENTEORDEAK

  • icon

    OHOREZKO LEHENDAKARIA

    Iñigo Urkullu
    Lehendakaria

Javier Sotil
Mondragon Korporazioa

 

 

Roberto Larrañaga
Confebask

Iñaki Aranburu
IK4

 

 

Javier Ormazabal
Tecnalia

Fernando Cossío
Ikerbasque

 

 

Arantxa Tapia
Eusko Jaurlaritza
Ekonomiaren Garapen eta Lehiakortasun Saila

  • icon

    PRESIDENTEA

     Alberto García Erauzkin

DIRUZAINA

Xabier Gotzon Iturbe
Kutxabank

IDAZKARIA

Olatz Fernández
Uria y Menéndez

Ohorezko bazkideak

Guillermo Ulacia
2010-2013ko presidentea

Pedro Luis Uriarte
2008-2009ko presidentea

Agente zientifiko-teknologikoak

  • BCAM
    Luis Vega
  • BIOEF
    María Aguirre
  • BIOTECHNOLOGY INSTITUTE
    Eduardo Anitua
  • CIC BIOGUNE
    José María Mato
  • CIC NANOGUNE
    José María Pitarke
  • CIC TOURGUNE
    Aurkene Alzua
  • EUSKO IKASKUNTZA
    Iñaki Dorronsoro
  • IK4 RESEARCH ALLIANCE
    Iñaki Aranburu
  • IKERBASQUE
    Fernando Cossío
  • LEHIAKORTASUNERAKO EUSKAL INSTITUTUA – ORKESTRA
    Ignacio María Echeberria
  • MONDRAGON UNIBERTSITATEA
    Vicente Atxa
  • TECNALIA
    Javier Ormazabal
  • DEUSTUKO UNIBERTSITATEA
    José María Guibert
  • EUSKAL HERRIKO UNIBERTSITATEA
    Iñaki Goirizelaia

Administrazio publikoak eta enpresen eta langileen erakundeak

  • CCOO
    Unai Sordo
  • CONFEBASK
    Roberto Larrañaga
  • EUSKO JAURLARITZAKO EKONOMIAREN GARAPEN ETA LEHIAKORTASUN SAILA
    Arantxa Tapia
  • EUSKO JAURLARITZAKO HEZKUNTZA, HIZKUNTZA-POLITIKA ETA KULTURA SAILA
    Cristina Uriarte
  • EUSKO JAURLARITZAKO ENPLEGU ETA GIZARTE-POLITIKEN SAILA
    Ángel Toña
  • EUSKO JAURLARITZAKO INGURUMEN ETA LURRALDE-POLITIKA SAILA
    Ana Isabel Oregi
  • EUSKO JAURLARITZAKO OSASUN SAILA
    Jon Darpón
  • ARABAKO FORU ALDUNDIA
    María Pilar García de Salazar
  • BIZKAIKO FORU ALDUNDIA
    Imanol Pradales
  • GIPUZKOAKO FORU ALDUNDIA
    Ainhoa Aizpuru
  • EUDEL
    Imanol Landa
  • EUSKO GANBERAK
    Pedro Esnaola
  • EVE
    Pilar Urruticoechea
  • EUSKO JAURLARITZAKO LEHENDAKARITZA
    Jesús Peña
  • SPRI
    Alexander Arriola

Enpresa

  • AERNNOVA AEROSPACE
    Iñaki López Gandásegui
  • CAF
    Eduardo Etxeberria
  • EROSKI
    Amable Próspero Galache
  • EUSKALTEL
    Alberto García Erauzkin
  • GAMESA
    Ignacio Martín
  • GLOBAL DOMINION ACCESS
    Mikel Barandiaran
  • IBERDROLA
    Asís Canales
  • IDOM INGENIARITZA ETA AHOLKULARITZA
    Fernando Querejeta
  • ITP
    Ricardo Martí Fluxa
  • IBERMÁTICA INSTITUTUA
    José Ignacio del Río
  • KUTXABANK
    Xabier Gotzon Iturbe
  • MONDRAGON KORPORAZIOA
    Javier Sotil
  • PETRONOR
    José Ignacio Zudaire
  • SENER INGENIARITZA ETA SISTEMAK
    Jorge Unda
  • URÍA Y MENÉNDEZ
    Olatz Fernández

Gizartea

  • AGUSTÍN ITURRIOZ
    Gipuzkoa Berritzen
  • ALEJANDRO ECHEVARRÍA
  • ANTXON LÓPEZ USOZ
    Danobat
  • AZUCENA CASTRO
    OWL
  • BEGOÑA ETXEBARRIA
    Novia Salcedo Fundazioa
  • JON AZUA MENDIA
    E-novating Lab
  • JOSÉ IGNACIO ARRIETA
    MBN Comunicación
  • JOSÉ LUIS LARREA
  • JOSÉ MARÍA FRANCO
    Lantegi Batuak
  • JOSETXO HERNÁNDEZ
    Euskalit
  • MANUEL SALINERO
    Iurisnor
  • CAROLINA PÉREZ
    AED
  • TXOMIN GARCÍA
    Euskadiko Kutxa
  • XABIER RETEGI

Bazkideen 2 Batzar Nagusi 2014-2015